Felnőtt hírekVisszavágott a Dabas

2024.02.17.
Az őszi idegenbeli győzelem után itthon pont nélkül maradtunk.

Egy fránya vírus sajnos továbbra is hátráltatja csapatunkat, a héten Füstös és Markez hagyott ki edzéseket, míg mára Gebhardt lázasodott be.
Ahogy azt a beharangozó írásunkban is jeleztük, az idei szezonban minimális a távolság a csapatok között, az ebből adódó nagy tét pedig meg is látszódott az első támadásokon.
A harmadik percben Szöllősi szerzett aztán vezetést a vendégeknek, erre viszont zsinórban négy gólt szereztünk válaszul (4:1).
Az első tíz percben mindössze két gólt kaptunk, igazán remek volt ekkor a védekezésünk.
Kezdett belelendülni a vendég alakulat is, amihez sajnos mi is kellettünk, többek között két kihagyott hétméteressel.
Kettővel is ment már a Dabas, amikor Gábor Marci átlendített minket a holtponton és újra egymásután szereztük a góljainkat.
A 8:10-es “mínuszról” 11:10-re fordítottunk, majd 13:11-re is vezettünk, egy gól pedig meg is maradt ebből az előnyből a szünetig.
A második félidőt egy tökéletes Zagar előkészítés után Herceg gólja nyitotta, nem sokkal később azonban emberhátrányba kerültünk, amit rendkívül rosszul hoztunk le.
Vissza is vette a vezetést a Dabas, a folytatásban pedig jó ideig csak futottunk az eredmény után.
Mindent megpróbált vezetőedzőnk, előbb 7 a 6 ellen támadtunk, majd zavaróval is védekeztünk, utóbbi viszont úgy tűnt, hogy változást is hoz.
Papp, Bazsó majd Tufegdzic szerzett újabb gólokat, az 53. percre pedig egyenlíteni tudtunk.
Gyorsan időt kértek a vendégek, ami meg is fogta a lendületünket.
Sajnos a folytatásban a harmadik büntetőnket is elrontottunk, amit újabb góllal büntetett a Dabas, akik végül két góllal, megérdemelten nyerték meg az összecsapást.

Végeredmény: Csurgói KK – Dabas KC 28:30 (14:13)

A mérkőzés részletes statisztikája IDE kattintva érhető el.