Felnőtt hírekFérfias küzdelem

2024.05.04.
Parádés hangulatban tartottunk itthon két fontos bajnoki pontot.

Talán a nagy tét is rányomta a bélyegét a kezdésünkre, hiszen a kezdeti fej-fej melletti játék után sajnos zavar keletkezett a védelmünkben, a Gyöngyös tetszés szerint szerezte góljait.
Alig kilenc perc alatt hét gólt kaptunk, amit Baranyai Norbert időkéréssel próbált meg orvosolni (3:7).
Ez hatott is, hiszen nyolc-kilenc percig nem kaptunk gólt, ráadásul a hátrányunkat is le tudtuk dolgozni 2-2 Bazsó, Tufegdzic góllal (7:7).
Kettővel válaszoltak aztán a vendégek, de kis idő múlva már ismét egálnál szusszanhattak a felek, miután a vendégek is elhasználtak egy időkérési lehetőséget (10:10).
Füstös Ádám extrát nyújtott a kapuban, Borsos Tamás és Vasvári Ádám pedig újra magas szinten irányította a csurgói védelmet, amit kihasználva végül csurgói előnynél fordulhattak a felek.

A második harminc perc újabb csurgói góllal indult, amire hamar válaszolt a Gyöngyös.
Ez a “játék” sokáig megmaradt a felek között, az 1-2 gólos hazai előny pedig állandósult.
A félidő közepéhez érve Tufegdzic előbb háromra, majd Herceg négyre növelte a vezetésünket, de két beálló-góllal gyorsan visszakapaszkodott a becsülettel küzdő Gyöngyös (22:20).
Szurkolóink továbbra is teljes erőbedobással támogatták csapatunkat, ami játékosainkra is átragadt, Szeitl, aztán Krsmancic góljai után ismét nagyobb lett a távolság a felek között (24:20).
Ötven perc játék után harmadszor is időt kért ellenfelünk, de nem tudták megfogni az idő közben öt góllal is meglépő csapatunkat (26:21).
Utolsó erőit mozgósítva újra visszajött a meccsbe a Gyöngyös, de két gólnál közelebb már nem tudtak kerülni, így fontos győzelmet arattunk hazai környezetben.

Végeredmény: Csurgói KK – B. Braun Gyöngyös 27:25 (14:13)

A mérkőzés részletes statisztikája IDE kattintva érhető el.