Felnőtt hírekNincs döntés

2023.11.24.
Egy végletekig kiélezett mérkőzésen igazságosnak mondható eredmény született.

Egy hosszú támadás végén a hazaiak szerezték meg a vezetést, de hamar fordítani tudtunk, az egyaránt ex-gyöngyösi Mirko Herceg és Mitar Markez góljaival pedig tíz perc után már kettővel vezetett a remekül védekező csapatunk (3:5).
Rangadóhoz méltóan nem volt hiány fordulatokban, hiszen nem sokkal később már Baranyai Norbertnek kellett időt kérnie kétgólos mínusznál (8:6).
Az idő közben beálló Zagar bő három percen belül háromszor is betalált, így 10:9-nél már újra mi vezettünk, amin ráadásul Tufegdzic még javítani is tudott (9:11).
Ismét a hazaiak percei következtek a folytatásban, de a végjáték már a miénk volt, a szünetre ennek megfelelően csurgói vezetésnél mehettek a csapatok.
A második játékrész első támadásai egyaránt hibával zárultak, de egy büntetőből mi szereztük meg a félidő első gólját.
A vezetést egy darabig nem is engedtük ki a kezeink közül, de a szívós gyöngyösiek ismét fordítani tudtak.
Idő közben kettős emberhátrányba is kerültünk, amit kihasznált ellenfelünk és 20:18-nál megint időkérésre kényszerültünk.
A Balatonfüred elleni végjátékban oroszlánrészt vállaló Zagar fontos gólt lőtt, Füstös védése után pedig már az X-ért támadtunk, amivel szerencsére éltünk is (18:18).
Főként a hazaiak domináltak ekkor, de ahogy gólt szereztek, mi azonnal válaszoltunk, így nem volt meglepetés, hogy az utolsó percekre is döntetlen állásnál mehettek a felek.
Az újabb gyöngyösi gól után hetest rontottunk, ezt követően pedig a horvát Bura betalált, így másfél perccel a vége előtt elúszni látszott a hajó.
Harmadszor is időt kértünk, Zagar pedig gyorsan faragott a hátrányunkon.
Holló kritikus pillanatban védeni tudott, majd Herceg vállalkozott betörésre, ziccerben azonban visszarántották, de ezt “csak” egy kiállítással megúszták a gyöngyösiek.
Az utolsó másodpercben ismét Herceget gáncsolták el, amiért már hetes járt, ezt pedig Tufegdzic nem hibázta el, így megérdemelten egy pontot végül meg tudtunk szerezni.

Végeredmény: HE-DO B. Braun Gyöngyös – Csurgói KK 26:26 (12:13)

A mérkőzés részletes statisztikája IDE kattintva érhető el.