Felnőtt hírekNem sikerült

2024.04.27.
Sokáig jól álltunk Balatonfüreden, de négy kihagyott hetessel nem lehet rangadót nyerni.

Spruk és Gebhardt nélkül vágtunk neki a mai csatának, amelyen szurkolóink az első perctől hazai hangulatot teremtettek.
Egy pontatlan hazai támadás után Gábor Marci forgácsolta szét a kapufát, így végül a szlovén válogatott Kljun szerezte meg a vezetést csapatának.
Marci bombája ezután már utat talált a kapuba, sok gól azonban ekkor nem született.
Némi pesszimizmusra adhatott okot, hogy kevesebb mint hét és fél perc alatt kétszer is a kapufa fogott ki rajtunk, Holló bravúrjai ellenére pedig kettővel is vezetett a Balatonfüred a mérkőzés 12. percében.
Kicsit később azonban egy újabb szép akció végén Bazsó egalizálni tudott, a lendületben lévő mieink pedig egészen háromig tudták növelni az előnyünket (5:8).
Ez a differencia végül a szünetre is megmaradt, két kihagyott hetes miatt azonban némiképp bosszúsak lehettünk.

A második játékrész is szép csurgói támadásokkal indult, a ziccerig kijátszott labdáinkat azonban Andó jó százalékban hárította, a “gólzsák” Tufegdzic sajnos ezúttal rossz napot fogott ki.
Ezt meg is lovagolta a Balatonfüred és Sretenovic vezetésével hamar egyenlítettek (13:13).
Sikerült ekkor még kapcsolni, két gyors góllal újra megnyugodhattunk valamelyest.
Sajnos a védelmünk és a kapusteljesítményünk is erősen visszaesett ekkorra, a hetesekkel pedig továbbra hadilábon álltunk.
Tíz perccel a vége előtt újra döntetlennél álltak a felek, mi pedig időt kértünk, de sajnos nem hozta meg a várt hatást.
Már hét perc góltalanságnál jártunk, amikor Krsmancic betalált mínusz kettőnél (22:21), de sajnos a végjátékban a fürediek domináltak, akik így a két pontot otthon tudták tartani.

Végeredmény: Balatonfüredi KSE – Csurgói KK 25:22 (8:11)

A mérkőzés részletes statisztikája IDE kattintva érhető el.