Felnőtt hírekGyőzni tudtunk Romániában

2019.10.05.
Kétgólos előnnyel várhatjuk a visszavágót, amely nem ígérkezik könnyűnek.

Alaposan ránk ijesztett a hazai pályán játszó Constanta a találkozó legelején, hiszen Malinovic duplája után hamar hátrányba kerültünk (2:0).
Az 5. percben Potocnik góljával már mi vezettünk (2:3), ami pedig ezután következett, arra vélhetően nem sokan gondoltak.
A megilletődöttség nyoma nélkül egy kimondottan jó csurgói húsz perc következett, stabil és kellően agresszív védelemmel, valamint jó pár Zaponsek-védéssel.
Már 11:4-re, majd Astrashapkin büntetője után 12:6-ra is vezettünk, amikor a félidő utolsó perceiben megmutatta ellenfelünk, hogy bizony nincs még vége a párharcnak.
Gyors három gólt szerezve sikerült szorosabb eredményre zárkózniuk, ráadásul Kovacsevicsre a folytatásban már nem számíthattunk, miután 4 másodperccel a szünet előtt megkapta harmadik kiállítását is.

A második félidőre így tehát balszélső nélkül maradtunk (Kerkovitsot nem nevezte ma a szakmai stáb), ebből kifolyólag előbb Hanusz, majd pedig Oslak került az oldalvonal mellé.
Egy darabig még sikerült több gólon tartani a hazaiakat, ebből a ma kapitányhoz, valamint a tehetségéhez méltóan játszó Hanusz oroszlánrészt vállalt (13:16).
Az idő előrehaladtával egyre közelebb került ellenfelünk, akik a 46. percben az egyiptomi válogatott Ali Omar góljával kiegyenlítettek (18:18).
A hazai szurkolók fanatizmusa jól láthatóan átragadt kedvenceikre, egy értékesített büntető után pedig már a vezetésnek is örülhettek (19:18).
Azonban erre nem sokáig volt lehetőségük, hiszen átvészelve jó pár “meleg” percet ismét sikerült összekapni magunkat.
Minden egyes labdáért megküzdöttünk, a gólgyártást pedig – hol büntetőből, hol akciógólból – Nagy Szabi vállalta magára a végjátékban melyet sikerült 6:3-ra lehoznunk.
Ennek eredményeként jó helyzetből várhatjuk a visszavágót, amely azonban még nincs lefutva, már csak azért sem, mivel addig még egy bajnokin is helyt kell állnunk.

HC Dobrogea Sud Constanta – Csurgói KK 22:24 (9:12)
Konstanca, Románia, 1000 néző: V.: Bolic, Hurich (osztrákok).

Constanta: Hendawy, Iancu, Vasile (kapusok), Simovic 2, Susanu, Chikovani 4, Csog, Nikolic 5, Ali Omar 2, Rocha Chiuffa 1, Andrei 3, Malinovic 4. Vezetőedző: Djordje Cirkovic

Csurgó: Zaponsek 1, Pallag (kapusok), Nagy 4, Toskic, Gebhardt 2, Kovacsevics, Hanusz 5, Cehte, Szeitl, Astrashapkin 2, Vasics 3, Leimeter, Hadziomerovics 4, Oslak, Vasvári, Potocnik 3. Vezetőedző: Baranyai Norbert

Kiállítások: 12 ill. 18 perc
Büntetők: 4/2 ill. 4/4