Felnőtt hírekNehéz pályán nyertünk

2019.10.09.
Pallag remeklése is kellett a sikerhez.

A betegséggel bajlódó Kerkovits nélkül keltünk ma útra a szezont jól kezdő Dabas otthonába.
A találkozót jól kezdtük el, Pallag hátul, Kovacsevics pedig elöl tudott “duplázni” (0:3).
Felállt fal ellen mindössze tíz perc játék után talált be először a hazai alakulat, rögtön ezután azonban újabb gólt szereztek, így egyre olvadt az előnyünk (4:5).
Sikerült továbbra is irányítanunk a játékot, ám a dabasiak több alkalommal is kiegyenlítettek.
A védekezésünk ekkor nem volt kellően hatékony, ám így is előnnyel zárhattuk az első játékrészt (15:17).

A fordulás után hamar nagyobb előnyre tudtunk szert tenni, tíz perccel a szünet után már öt góllal is vezettünk (18:23).
Pallag továbbra is remekelt, Oslak pedig háromszor is beköszönt ez idő alatt.
Pár perc múlva – kihasználva a többször rendezetlen csurgói védelmet – valamelyest közelebb került hozzánk a Dabas, ám Leimeter valamint Nagy góljai után ismét nyugodtabbak lehettünk (21:27).
A végjátékra állandósult ez a több gólos különbség, Krsmancic továbbra sem engedte jobban leszakadni csapatát.
A találkozót Gebhardt utolsó másodpercekben szerzett gólja zárta, melyet végül 32:25 arányban tudtunk megnyerni.

Dabasi KC VSE – Csurgói KK 25:32 (15:17)
Dabas, OBO Aréna, 500 néző. V.: Bacs, Bóna.

Dabas: Balogh, Holló (kapusok), Borsos 4, Garajszki, Perisic 2 (1), Szöllősi 5, Ács, Mikita 1, Győrvári, Országh 1, Kekezovity 3 (1), Milenkovic, Szabó, Krsmancic 9 (3), Zatureczki. Vezetőedző: Tomori Győző

Csurgó: Pallag, Zaponsek (kapusok), Gebhardt 1, Leimeter 2, Hanusz 1, Vasvári, Potocnik 1, Vasics 6 (5), Oslak 5, Nagy 3, Kovacsevics 4, Szeitl 1, Astrashapkin 1, Toskic, Hadziomerovics 2, Cehte 5. Vezetőedző: Baranyai Norbert

Kiállítások: 12 ill. 12 perc (1 kizárás)
Büntetők: 5/4 ill. 5/5