Felnőtt hírekNagyon akartuk

2022.03.05.
Hosszú idő után ismét pontokkal távoztunk Egerből.
Egy hosszú egri támadás végén rögtön ziccert tudtunk védeni, majd pedig hetest harcoltunk ki, amit Krsmancic értékesíteni tudott (0:1).
Pár percig még tartottuk magunkat, de sajnos a korábbi egri találkozóinkhoz hasonlóan ismét meglógtak a vendéglátók (5:2). Nem rogytunk azonban meg, pár perc múlva már labdáink voltak az egygólos hátrányért is, de előbb újabb kapufát lőttünk, majd pedig ziccert hibáztunk (8:6).
Ekkor már kapust is cseréltünk, két újabb egri gól után pedig időt kellett kérnie Baranyai Norbertnek.
Rögtön ezután Herceg újabb gólt szerzett, de nagyobb változást az utolsó tíz perc hozott csak.
Gábor Marci jól szállt be a csurgói védelembe, az utolsó kilenc percben mindössze két gólt kaptunk.
Ezt kihasználva Krecic egalizálni tudott a szünet előtt nem sokkal (14:14), de a játékrész utolsó gólját a rutinos Bernatonis szerezte (15:14).
A második félidő Balogh Tibor védéseivel kezdődött, előbb Herceg, majd Kovacsevics eszén járt túl, ráadásul egy buta szabálytalanság miatt emberhátrányba kerültünk.
Ez mondhatni “ziccer” volt ellenfelünknek, akik Tóth Rajmond duplájával újra elléptek (17:14).
Ekkor sem estünk össze, sőt mi több, zsinórban négy csurgói gól következett, az előny ennek köszönhetően hosszú idő után ismét nálunk volt (17:18).
Nagyon összeállt a védelmünk, amihez Füstös Ádám védései is kellettek, közel negyedórán át mindössze egy gólt engedtünk az Egernek (18:21).
Ha nem is volt mindig tetszetős a játékunk, az érezhető volt, hogy nagyon akarunk ma, ennek pedig szerencsére meg is lett az eredménye.
Egy gólra egyszer ugyan még vissza tudott jönni az Eger, de Krsmancic extrát tudott hozni a végjátékban, ráadásul fontos pillanatban hetest is fogtunk, így végül megérdemelt sikert arattunk.

SBS Eger – Csurgói KK 24:27 (15:14)

A mérkőzés részletes statisztikája IDE kattintva érhető el.