Felnőtt hírekIdegenbeli siker

2020.02.08.
A második félidőre jelentősen feljavult a védekezésünk.

Rögtön a találkozó elején magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést, Kovacevics és Bazsó góljaival 2:0-ra elléptünk.
Török góljaival egy ideig tartotta magát a Budakalász, Hanusz vezetésével azonban sikerült egy 4:1-es szériát hoznunk (3:6).
A hazaiak aztán időt kértek, de a lendületünket ez sem fogta meg (4:8).
Astrashapkin, majd Vasvári kiállítása után kettős emberhátrányba kerültünk, ezt pedig ki is használták a vendéglátók, akik tíz perccel a szünet elött kiegyenlítettek (9:9).
Sajnos a védelmünk ekkor lényegében átjáróház volt, a hazaiak ennek megfelelően rendre válaszoltak a góljainkra.
Az utolsó percekben még hátrányba is kerültünk, a félidőt a remeklő Bazsó Péter gólja zárta (15:15).

A fordulás után szerencsére hamar jeleztük, hogy bizony pontokért jöttünk Budakalászra, a Vasvári, Potocnik védőpáros lényegében átjátszhatatlan volt.
A második játékrész első hat gólját mi szereztük, így az előnyünk ekkorra már tetemesnek volt mondható (15:21).
Egy ideig szépen tudtuk tartani ezt a vezetést, a frissen igazolt szlovák válogatott Hruscak góljaival viszont valamelyest közelebb jöttek a hazaiak (20:23).
Zaponsek többször is ziccerben hárított, így neki köszönhetően sem kellett a végjátékban a kelleténél jobban izgulnunk.
Kihasználva a hosszabb kispad adta lehetőségeket az utolsó percekben még az előnyünkön is tudtunk növelni, a találkozót végül 28:23-ra nyertük meg.

Budakalász Kézilabda Zrt. – Csurgói KK 23:28 (15:15)
Budakalász, Budakalászi Sportcsarnok, 300 néző. V.: Bócz, Wiedemann.

Budakalász: Váczi D. 1, Boros (kapusok), Török 5, Gábor, Hrabák 2, Mazák 1, Glück, Nemes 1, Sinkovits, Dr. Czina, Tóth 4 (1), Váczi M., Borbényi, Hruscak 6, Koller 3, Simotics. Vezetőedző: Forgács Gyula

Csurgó: Pallag, Zaponsek (kapusok), Potocnik 3, Astrashapkin 4 (1), Kovacevics 2, Borsos, Hadziomerovics 2, Leimeter, Bazsó 7, Cehte 2, Kerkovits, Hanusz 6 (2), Vasvári, Tarabochia, Szeitl 2, Toskic. Vezetőedző: Baranyai Norbert

Kiállítások: 8 (1 kizárás) ill. 8 perc
Büntetők: 4/3 ill. 4/3