Felnőtt hírekÉrtékes döntetlen

2023.10.19.
Nagy akarattal játszott csapatunk, aminek egy pont lett a jutalma.

Kevesen látogattak ki a mai összecsapásra, a hangulatra azonban nem lehetett panasz. Ehhez bizony a lelkes csurgói szurkolók is kellettek, akik szinte megtöltötték a kijelölt vendégszektort.
Sok gólnak nem örülhettek a találkozó elején, annál több jó védekezésnek, valamint bravúros védéseknek.
A hatodik percben kaptuk az első gólunkat, igaz, utána gyorsan szerzett még kettőt a Fradi (3:1).
Tufegdzic góljaival 4:4-nél ismét egál volt az eredmény, de a találkozó továbbra is gólszegényen alakult, amiért elsősorban a két kapus, Győri Kristóf és Holló Balázs volt a felelős.
Borsos Tamás és Vasvári Ádám ma is hatékonyan irányította a védelmünket, húsz perc leforgása alatt mindössze három akciógólt szereztek a hazaiak (6:6).
A folytatásban is szívósan tapadtunk ellenfelünkre, az utolsó percekhez közeledve Gábor Marci heteséből a vezetést is átvettük, de erre még Nagy Bence – szintén büntetőből – válaszolni tudott, így igazságos döntetlennel fordultak a felek (11:11).
A második játékrész elején sorra rontottuk a ziccereinket, de Holló Bazsi nem engedte, hogy kettőnél nagyobb hátrányba kerüljünk (13:11).
Igyekeztük tartani magunkat, a védelmünk azonban kezdett lazulni, amit a Ferencváros egyre inkább ki tudott használni.
Előbb három, majd négy gól is volt a hazai vezetés (20:16), így bő tíz perccel a vége előtt időt kellett kérnie Baranyai Norbertnek. Támadásban váltottunk ekkorra, az eddig stabil pontnak számító balátlövőink egyszerre voltak a pályán, ami úgy tűnt meg is fogta ellenfelünket.
Fokozatosan kezdtük ledolgozni a hátrányt, öt perccel a vége előtt már csak egy gól volt közte (21:20).
Tóth Peti percei következtek, aki egy tetszetős góllal előbb kiegyenlített (21:21), majd pár perc múlva már vezetést ért a találata egy egyéni akció után (22:23).
Lékai Máté vette hátára aztán csapatát, az ő vezetésével fordítani tudott az FTC, de a döntés Aleksa Tufegdzicsre maradt, aki az utolsó másodpercekben ponthoz segítette csapatunkat (24:24).

Végeredmény: FTC-Green Collect – Csurgói KK 24:24 (11:11)

A mérkőzés részletes statisztikája IDE kattintva érhető el.