Felnőtt hírekBíztató szezonkezdet

2023.09.23.
Remek hangulatú találkozón tartottuk itthon a pontokat.

A rossz idő ellenére sokan kilátogattak a mai bajnokinkra, ami mindenképpen elismerés mind a két alakulatnak.
Mitar Markez mellett sajnos Bazsó Gergely is hiányzott a mai keretünkből, saját nevelésű balszélsőnk betegség miatt nem állhatott Baranyai Norbert rendelkezésére.
Az első percekben még nem nagyon állt össze a támadójátékunk, öt perc után két gól állt a nevünk mellett (2:2).
Fokozatosan javultunk aztán fel, kétszer is három góllal vezettünk (6:3, majd 9:6), de a boglári fiatalok pillanatok alatt le tudták dolgozni ezt a hátrányt, visszaállítva ezzel a szorosabb eredményt (9:9).
Az irányítást azonban nem adtuk ki a kezeink közül, Gábor Marci és Zagar góljainak köszönhetően pedig a vezetést is megőriztük a szünetre (18:17).
A második játékrészt a vendégek kezdték, viszont kettős emberhátrányban, ennek ellenére Ludmán révén góllal nyitottak (18:18).
Szerencsére gyorsan válaszoltunk erre, de a szoros eredmény továbbra is megmaradt a csapatok között.
Negyven perc játék után az egyaránt remeklő Herceg és Tufegdzic góljaival háromgólos előnyt alakítottunk ki (25:22), a lendületünket pedig Sótonyi László időkérése sem fogta meg, ugyanis egy jó védekezés után Szeitl Erik növelt az előnyünkön (26:22).
Jól láthatóan “elkaptuk a fonalat”, pár perc múlva ismét időt kellett kérnie a vendégeknek (29:24).
Szurkolóink lelkes buzdításával extázisban játszottunk, ha pedig helyenként pontatlanok is voltunk támadásban, akkor a Vasvári Ádám vezette védelem javított a helyzetünkön, tíz perccel a vége előtt hét gól volt közte (31:24).
Több labdánk is volt, hogy a bizonyos i-re idő előtt feltegyük a pontot, de a végjátékban heteseket és ziccereket rontottunk.
A küzdőszellemmel ellenben továbbra sem volt gond, így a győzelmünk sem forgott veszélyben, a lefújáskor három gólt őriztünk meg a korábbi nagyobb előnyünkből.

Végeredmény: Csurgói KK – HSA NEKA 34:31 (18:17)

A mérkőzés részletes statisztikája IDE kattintva érhető el.