Felnőtt hírekTöbb volt benne

2021.09.25.
Sokáig jól tartottuk magunkat Szegeden, de a végére sajnos kinyílt az olló.

Két helyen is változás történt a keretünkben a múltheti Gyöngyös elleni bajnoki mérkőzéshez képest, hiszen Konyicsák Tamás helyére visszakerült a sérüléséből felépülő Tatai Péter, míg a sérülés miatt hiányzó Juhász Károly helyét a fiatal Breuer Marcell foglalta el.
Némiképp pikáns találkozó várt ma ránk Szegeden, hiszen egyrészt volt törleszteni valója a hazai csapatnak a legutóbbi vereségük okán, másrészt Mariano Ortega korábbi edzője, Juan Carlos Pastor ellen “meccselhetett”.

A találkozót mind a két alakulat kapkodva kezdte el, két perc alatt már mindegyik csapat három-három alkalommal támadott.
A kezdeti bizonytalanság után szerencsére hamar összekaptuk magunkat, kilenc perc után Kerkovits duplájával, valamint Krecic góljával 3:3-nál kiegyenlítettünk.
A folytátásban három, majd négy góllal is vezettek a hazaiak (10:6), de egy jó végjátéknak köszönhetően felzárkóztunk a szünetig és Krsmancic időntúli büntetője után 12:11-nél mehettünk pihenőre.
A második játékrészt is sikerült bátran kezdenünk, ennek köszönhetően pedig hamar ki is egyenlítettünk.
Továbbra is szívósan tapadtunk a szegediekre, a második félidő közepéhez közeledve 20:18 állt az eredményjelzőn.
Ezt követően sajnos élöl és hátul is szétestünk, amit a Szeged könyörtelenül ki is használt.
Az utolsó bő negyedórát tíz góllal nyerte meg ellenfelünk, amely így nagyarányú győzelmet aratott a mieink ellen.
Az első 40-45 perc jobb játéka mellett apró örömként könyvelhetjük el, hogy Breuer Marcell személyében újabb fiatal játékosunk mutatkozott be az első osztályban.

Végeredmény: Pick Szeged – Csurgói KK 33:21 (12:11)

A mérkőzés részletes statisztikája IDE kattintva érhető el.