Felnőtt hírekSokkoló eredmény

2020.03.06.
Pont nélkül maradtunk a Vác otthonában.

Négy hiányzóval (Vasics, Kovacevics, Leimeter és Vasvári egyaránt hiányzott) vártuk a mai Vác elleni találkozónkat, ami előtt toronymagasan mi számítottunk a találkozó esélyesének.

Már az első percekben úgy tűnt, hogy némiképp félvállról vesszük az összecsapást, pár perc után már időt is kellett kérnünk (5:1).
Ez szerencsére hatott, hiszen a félidő közepére – zömében Potocnik és Szeitl góljaival – le is dolgoztuk a korábbi hátrányunkat (6:6).
Nem sokkal később már a vezetést is átvettük, Gebhardt első gólja pedig háromgólos csurgói előnyt jelentett (8:11).
Rossz hír volt azonban, hogy mindeközben Astrashapkin is kiszállt a játékból, így a mieink jobbátlövő nélkül maradtak a folytatásra.
A különbség a szünetre is megmaradt a csapatok között, a játékunk – sokkal inkább a motiváltságunk – azonban nem sok jót jelentett a folytatást illetően.

A második játékrészt jól indítottuk el, hiszen három gyors gólt szerezve az addigi legnagyobb különbség alakult ki a csapatok között (10:16).
Ami azonban ezután következett, az addig talán csak a csurgói kézilabdabarátok rémálmaiban fordulhatott elő.
Kevesebb mint két perc alatt hármat faragott hátrányán a hazai csapat, míg a második harminc perc derekán – egy 6:0-s széria után – már két góllal vezetett a Vác (20:18), amely lelkesedésben bizony “kiütötte” a mieinket.
Húzójátékosaink lényegében teljes mértékben áthárították a felelősséget a fiatalabbakra, így hiába próbáltuk meg az addig pihentetett Hanuszt és Cehtét is bevetni az utolsó 10-15 percben, az addig magunknak ásott rendkívül mély gödörből már nem tudtunk kilábalni, így kínos, egyben szégyenteljes vereséget szenvedtünk a Vác otthonában.

VKSE KFT Vác – Csurgói KK 24:22 (10:13)

Vác, Városi Sportcsarnok, 300 néző. V.: Őri, Pozdena.

Vác: Kovács 1, Ulicsinyi (kapusok), Nyári, Kállai 5, Petrychko 3, Moór, Kozina 6, Gáspár, Nagy 4, Fórizs, Rojkovics, Miklián 1 (1), Matsuura 3, Kocsi, Rozner 1. Vezetőedző: Gyúnya Péter
Csurgó: Pallag, Zaponsek (kapusok), Nagy, Tarabochia 1, Szeitl 5, Astrashapkin 1, Cehte, Hadziomerovics, Borsos 1, Gebhardt 3, Kerkovits, Potocnik 6, Bazsó, Hanusz 5 (5), Toskic. Vezetőedző: Baranyai Norbert

Kiállítások: 12 (1 kizárás) ill. 8 perc
Büntetők: 2/1 ill. 6/5

Szerdán hazai pályán a Komló ellen folytatjuk a Magyar Kupában, ahol a Final Fourba való bejutás a tét!