Felnőtt hírekMegfogyatkozva is nagy szívvel

2021.02.07.
A Szeged után a Veszprémet is megtréfáltuk.

Többek között a góljainknak közel a fele „hiányzott” a mai mérkőzésen, de akár úgy is fogalmazhatnánk, hogy a mérkőzés előtt négy legeredményesebb csurgói játékos közül hárman sem álltak a pályán a kezdő sípszókor.

Sérültjeink közül Pallag Péter végül vállalta a játékot, igaz, csak pár hetes erejéig állt be, de a távozó Leimeter mellett Krsmancic, Nagy, Vasvári és Vasics sem volt bevethető.

A találkozót ennek ellenére jól és kellően bátran kezdtük el, a 6. percre 5:1-es hazai vezetés alakult ki.

Tatai már ekkor remekelt, Hanusz pedig méltó választ adott az őt némiképp korán bírálóknak: egy félidő alatt 10 alkalommal mattolta a veszprémieket.

Az 1:1-es részeredményt leszámítva végig nálunk volt a vezetés az első játékrészben, a szünet előtti végjátékot pedig 4:1-re tudtuk hozni Gebhardt, Krecic és Szeitl góljaival, így meglepő eredménnyel fordulhattak a csapatok (18:14).

A második harminc percet Krecic gólja nyitotta, majd Mahé találatára Szeitl válaszolt (20:15).

Ezt követően megrázta magát a Veszprém, Marguc és Maqueda vezetésével hamar egy gólra zárkóztak fel (20:19).

Jól láthatóan fáradtunk, Tatai sokszor kiszolgáltatott helyzetbe került, pár perccel később pedig már két gólos vendég vezetést rögzíthettünk (22:24).

Ahogy már többször is megmutattuk, most sem adtuk fel, mindig volt valaki, aki a hátára vette a csapatot, ekkor éppen Borsos bombáival tartottuk magunkat, sőt mi több, ki is egyenlítettünk, majd pedig visszavettük a vezetést (27:26).

A végjátékban felváltva vezettek a csapatok, közben pedig piros lap miatt előbb Popovicot, majd a védelem másik pillérét, Borsost is elveszítettük.

Az utolsó percre vendég előnynél mehettük (32:33), a nagyot játszó Krecic fél perccel a vége előtt kiegyenlített, ám a slusszpoént Füstös védése jelentette, aki négy másodperccel a vége előtt hárítani tudta Borozan kísérletét.

Csurgói KK – Telekom Veszprém 33:33 (18:14)

A mérkőzés részletes statisztikája IDE kattintva érhető el.