Felnőtt hírekElfogytunk

2021.10.16.
A rengeteg hiányzó ellenére is becsülettel küzdött csapatunk.

Egy egészen “sokkoló” hír előzte meg a budakalászi szereplésünket, hiszen eredeti fényképes személyes okmány hiányában Mladen Krsmancic és Gebhardt Ádám oltási igazolását sem fogadták el az MKSZ illetékesei, hiába volt meg minden okmánya játékosainknak elektronikusan, ugyanúgy, ahogy azt a nézők esetében is elfogadták ezt a hazai szervezők.

A találkozót végül – 5 hiányzóval és irányító nélkül – mi kezdtük el, de a vezetést ennek ellenére a hazaiak szerezték meg (1:0).
Tóth Ádám góljával a 4. perc elején átvettük a vezetést (2:3), de nem sokkal később ismét hátrányba kerültünk (5:4).
Tapadtunk ellenfelünkre becsülettel, negyedóra után ismét ugyanannyi gólnál álltak a felek (7:7).
A horvát Juric-Grigic gólerős játékának köszönhetően ezt követően meglógott a Budakalász, zsinórban öt gólt kaptunk ekkor (12:7).
Nem sokkal később Füstös érkezett Tatai helyére, aki rögtön védéssel szállt be.
Ekkor úgy tűnt, hogy összeáll a védelmünk is, így vissza is tudtunk jönni a meccsbe (12:9), de egy szigorú ítélet után Vasvárit piros lap miatt elveszítettük.
A folytatást 2:1-re hozták le a hazaiak, így a második játékrész 14:10-es kalászi előnyről folytatódott.

A második játékrész is hazai góllal indult, lelkes játékunknak köszönhetően sikerült egy 4:1-es szériát hoznunk – Rotim kétszer, Gábor és Borsos pedig egyszer-egyszer talált be ekkor.
Egy darabig tudtuk is tartani magunkat, de Rotim reklamálásért kapott 2 perce miatt emberhátrányba kerültünk, amit ki is használt a Budakalász (20:15).
Ekkor sem estünk azonban szét, az utolsó szalmaszálba kapaszkodva egészen 20:19-ig zárkóztunk vissza, ráadásul az utolsó gólunkat Borsos emberhátrányból szerezte.
Egy ideig tartottuk ezt a szorosabb eredményt, volt, hogy egyszerre négy ifi korú játékossal voltunk a pályán.
Az utolsó tíz percben sajnos azonban ismét fölénk kerekedett ellenfelünk, akik kettős emberhátrányban is gólt tudtak szerezni, innen pedig már nem volt visszaút.
Csapatunk minden dicséretet megérdemel azért, ahogy ma küzdött, de ez sajnos ma csak egy háromgólos vereséghez volt elég.
Folytatás szombaton hazai pályán a Dabas ellen.

Végeredmény: Budakalász KZRT – Csurgói KK 26:23 (14:10)

A részletes jegyzőkönyv IDE kattintva érhető el.