Első hazai bajnokinkon magabiztos sikert arattunk.

Könnyed győzelem

Mitar Markez sérülése miatt “hiányosan” vártuk a mai bajnokit, ami nem indult jól a mi szempontunkból.
Szeitl góljára ugyanis három góllal válaszoltak a vendégek, de ezt követően magabiztos tíz percet hoztak a mieink (1:3).
Holló lehúzta a “rolót”, tetszetős támadójátékunk pedig 7:0-s szériát eredményezett (8:3).
A vendégek mindent megtettek, hogy visszajöjjenek a meccsbe, de a lendületes játékunk ezt nem igazán engedte.
Nagyjából 8-9 perccel a szünet előtt már hat gól is volt az előnyünk, ami aztán hétre duzzadt a félidőre, szélsőink igazán elemükben voltak az első harminc percben.

A rövid pihenő sem fogta meg a lendületünket, a második félidőt Herceg, Tufegdzic és Szeitl góljai nyitották (22:11).
A lényegi kérdések úgy tűnt, hogy eldőltek, csapatunk pedig mindent megtett azért, hogy kiszolgálja a lelkes publikumot.
Igazán szép támadásokból szereztünk gólokat, de néha azért túl könnyelműnek is bizonyultunk, amit többször is kihasznált az Eger.
A találkozó kilencgólos hazai győzelemmel ért véget, folytatás jövő szombaton a Dabas otthonában.

Végeredmény: Csurgói KK – QHB-Eger 35:26 (18:11)

A mérkőzés részletes statisztikája IDE kattintva érhető el.