Nehézzé tettük az Eger elleni bajnoki nyitány végjátékát.

Győzelemmel kezdtünk

Az első fordulóban a legutóbbi 10. Eger érkezett, egy alaposan átalakított kerettel. A mérkőzés sajnos nem indult jól számunkra, idegesen kezdtünk és csak az 5. percben szereztük meg az első gólunkat.A 8. percben sikerült először vezetni, ezt követően szép lassan, de sikerült felvenni a fordulatszámot, Papp Tomi ezúttal is remekelt, a 23. percben már öt góllal vezettünk.A következő minutumban azonban jött Vasvári Ádám kiállítása, játékosunknak ugyanis videózás után felmutatták a piros lapot, ezzel elveszítettük védelmünk oszlopát, ami a mérkőzés további részére is kihatott. Ezzel sajnos még nem volt vége a rossz szériánknak, hiszen 5 perccel később Bazsó Gergely a gólja után a lábához kapott, és nem is tudta folytatni a találkozót. Mindezek ellenére a szünetre magabiztosnak tűnő, 17:11-es előnyt építettünk fel.

Ahogy arra még a beharangozó cikkünkben felhívtuk a figyelmet, ebben a szezonban is Tóth Edmond csapatát erősíti a legutóbbi szezonban 106 gólig jutó, algériai beálló, Abdeldjalil Zennadi. “Vasi” hiányában sajnos meg is gyűlt a bajunk a beálló körüli védekezéssel, ezzel magunknak téve nehézzé a mérkőzést. Az előnyünk szép lassan fogyott, feljött mínusz egyre az Eger. Tóth Péter is betalált a folytatásban, ezzel 26:24 volt ide, úgy tűnt, kicsit talán fellélegezhetünk. Az Eger azonban egy gyors góllal válaszolt, majd 30 másodperccel a vége előtt eladtuk a labdát, így az egyenlítésért támadhattak a vendégek. Az akció végén a játékvezetők hetest ítéltek – szintén hosszabb videózást követően -, amely mögé az egriek egyik új igazolása, Özgür Sarak állt. A török válogatott átlövő 5 találatával a vendégek legeredményesebb játékosa lett, de döntő pillanatban nem tudott túljárni Füstös eszén. Kapusunk óriási bravúrjával sikerült itthon tartani mind a két pontot, legközelebb pedig Gyöngyösre utazunk, ahova terveink szerin szurkolói busz is indul.

A mérkőzés végeredménye: Csurgói KK – Eger 26:25 (17:11)

A mérkőzés részletes statisztikája IDE kattintva érhető el.