Felnőtt hírekVoltak jó periódusok

2023.10.15.
Becsülettel küzdöttünk, de az utolsó tíz percben sajnos kijött a csapatok közti különbség.

Bátran kezdtünk ma a Szeged ellen, hiszen két perc sem telt el a mérkőzésből és máris kettővel vezettünk, de a “gólzsák” Sostaric aztán betalált, amit újabb három szegedi gól követett (2:4).
Pár perc múlva azonban ki tudtunk egyenlíteni, a fej-fej melletti játék pedig állandósult is a csapatok között.
A huszadik perchez közeledve egy újabb Gábor Marci gól után előbb kiegyenlítettünk, majd Spruk révén a vezetést is visszavettük (11:10), ezt követően pedig labdánk volt a kettőre is, de egy rossz indítás után végül szegedi időkérés következett.
Vasvári és Borsos remekelt a csurgói védelemben, de az utolsó tíz percben gólképtelenek voltunk, így a szünetre sajnos nagyobb hátrányba kerültünk (11:16).

A szünet után sokáig megmaradt a 4-6 gólos szegedi előny. Ez egyben azt is jelentette, hogy folyamatosan tapadtunk ellenfelünkre, de négy gólnál közelebb ekkor még nem tudtunk férkőzni.
Az utolsó tíz perchez érve viszont úgy tűnt, hogy új erőre kapunk, Papp Tomi indításból szerzett gólja után háromra apadt a szegediek vezetése (22:25).
A kapott gólok száma továbbra is “rendben” volt, amihez a továbbra is jó védelem mögött Füstös Ádám szép védésekkel járult hozzá.
Kárpáti Krisztián gyorsan időt kért vendég oldalon, ami sajnos meg is hozta az eredményét, hiszen a Szeged percek alatt lehűtötte a kedélyeket és esélyt sem hagyott a még szorosabb eredményre. A vége hétgólos vereség lett, csütörtökön pedig a Ferencváros otthonában kellene bravúrt elérnünk.

Végeredmény: Csurgói KK – OTP Bank-PICK Szeged 24:31 (11:16)

A mérkőzés részletes statisztikája IDE kattintva érhető el.