Felnőtt hírekÚjabb tornagyőzelem

2019.08.26.

Büntetődobások után nyertünk a szlovén Gorenje Velenje ellen.

Az első napon egy magabiztos sikerrel “nyitottunk” a szlovén Slovenj Gradec ellenében.
Az már hamar látszódott a találkozón, hogy valóban mi vagyunk az esélyesek, tizenkét perc után 11:4-re vezettünk, Gebhardt, Potocnik és Leimeter szállították leginkább a gólokat.
A szünetre aztán már tízgólos előnyt is ki tudtunk alakítani, a játékrész második felére beálló Nagy Szabi volt ekkor az első számú gólfelelősünk (22:11).
A szünet után sem engedtünk ki, igyekezett mindenki aktívan kihasználni a pályán töltött idejét.
A találkozót végül 41:27-re sikerült megnyerni, külön öröm volt a fiatal Bazsó játéka, aki négyszer is betalált a Slovenj Gradec kapujába.

A szombati döntőben – a papírformának megfelelően – a Gorenje Velenje csapata várt ránk, ők pénteken 36:27-re nyertek az osztrák Ferlach csapata ellen.

A találkozót jól kezdtük, ám ellenfelünk hamar tudatta velünk, hogy rendkívül komolyan veszik az összecsapást.
Egy-egy hibánkat azonnal lerohanással büntették, melyre mi elsősorban Nagy Szabi bombáival válaszoltunk.
Végig szorosan alakult az összecsapás, a szünetre is döntetlen állásnál mehettek a csapatok (13:13).
A második játékrész elején, ha csak egy góllal is, de többször vezettünk, ezt követően azonban négyszer is kifogott rajtunk a kapufa, így máris hátrányba kerültünk szervezett ellenfelünkkel szemben.
A folytatás is kiegyenlített játékot hozott, fél perccel a vége előtt egy góllal még mi voltunk hátrányban.
A remeklő Gebhardt góljával aztán kiegyenlítettünk, míg a velenjeiek egy időntúli hetesből a kapufát találták el, így következhettek a büntetők.
Ezt szerencsére mi bírtuk jobban, hiszen egyszer sem hibáztunk, míg Zaponsek két alkalommal is hárítani tudott.

Az ezt megelőző bronzmérkőzésen 27:25-re az osztrák Ferlach tudott nyerni.