Felnőtt hírekÚjabb győzelem

2023.11.18.
Remek hangulatú összecsapáson, megérdemelten nyertünk a Balatonfüred ellen.

Rögtön ki tudtuk védekezni a fürediek első támadását, majd Krsmancic büntetőből, Herceg pedig akcióból talált be, ami kellően meg is alapozta a hangulatot.
Gyorsan fordított aztán ellenfelünk, a 11. percben pedig egy újabb értékesített hetes után kettővel vezettek (4:6).
Fordulatban továbbra sem volt hiány, a kimondottan jó védekezésünknek köszönhetően kicsit több mint negyedóra után már újra mi vezettünk csapatkapitányunk, Szeitl Erik találatával (9:8).
Sokáig megint nem örülhettünk, hiszen öt perccel a szünet előtt ismét hátrányban voltunk, de Papp Tomi vezérletével parádés csurgói végjáték következett, ami kétgólos előnyt jelentett a szünetre.
Az első játékrészben mindössze 7 akciógólt kapó mieink kezdték a második harminc percet, nem is rosszul, hiszen villámgyors játékkal előbb háromra, majd négyre is nőtt a hazai vezetés (18:14).
Gyorsan kapcsolt a Balatonfüred és nem hagyta elúszni a meccset, de ez sokáig csak a felzárkózásukat jelentette.
Tíz perccel a lefújás előtt azonban elfogyott a vezetésünk, Szmetán egalizálása után pedig a szlovén válogatott Kljun talált be, ami hosszú idő után csurgói hátrányt eredményezett (24:25).
Csapatunk mellett szurkolóink sem adták fel, ez pedig elég volt ahhoz hogy új erőre kapjunk és egy utolsó rohammal ismét fordítsunk.
Krsmancic továbbra is hibátlanul lőtte büntetőinket, Gábor Marci és Zagar pedig kritikus pillanatokban talált be, nem elfelejtve Füstös Ádám bravúros védését sem, fiatal kapusunk ugyanis két perccel a vége előtt hetest hárított.
Végül megérdemelten, 30:28-ra nyertük az összecsapást, így jó hangulatban készülhetünk a Gyöngyös elleni vendégjátékra.

Végeredmény: Csurgói KK – Balatonfüredi KSE 30:28 (14:12)

A mérkőzés részletes statisztikája IDE kattintva érhető el.