Felnőtt hírekÚjabb értékes pont

2021.04.25.
Ötgólos hátrányt ledolgozva értünk el döntetlent Balatonfüreden.

A Tatabánya ellen megsérülő Kovacsevicsre sajnos ma nem számíthattunk, így a vírusfertőzés után lábadozó Gebhardttal, valamint a térdműtéten áteső Nagy Szabolccsal együtt három hiányzóval vártuk a mai összecsapást.
Ellenfelünk ezzel szemben teljes kerettel készülhetett ellenünk, így a télen szerződtetett montenegrói válogatott Glendza is ott volt a keretükben.

A találkozó elején alaposan “bekezdtek” a csapatok, három és fél perc után 3:3-ra álltak a felek.
Ezt követően – ahogy arra számítani lehetett – már inkább védekezésben domináltak a csapatok, ez pedig a gólszámon is meglátszott.
Tíz perc után két góllal is vezettünk (4:6), de újabb tíz minutum elteltével már a hazaiaknál volt az előny (9:8).
Férfias csata zajlott a pályán, Hanusz újabb gólja után pedig döntetlennel mehettünk az utolsó négy percre.
Sajnos ezt két góllal a Balatonfüred nyerte meg, ráadásul a szerdai találkozónkhoz hasonlóan ismét kettős emberhátrányban várhattuk a második harminc percet (15:13).

A szünet után sikerült lehoznunk x-re a dupla emberhátrányt, sőt Vasics büntetőjéből mi szereztük meg a játékrész első gólját (15:14).
Erre válaszul Varga és Malinovic is duplázni tudott, egy 4:1-es szériát hozva pedig az addigi legnagyobb különbséget alakította ki a Balatonfüred (19:15).
Vasics, majd Krecic góljaival ezt a differenciát sikerült a felére faragnunk (19:17), de ezt követően öt perces gólcsend következett csurgói részről, amit ki is használt a Balatonfüred (22:17).
Innen is volt azonban visszaút, négy gyors góllal ismét csak egy volt közte (22:21).
Bő hat perccel a vége előtt a háromért dobhattak büntetőt a hazaiak, Pallag azonban kritikusnak mondható pillanatban hárítani tudott (25:23).
Még mindig volt ekkor erőnk a felzárkózashoz, a szülinapos Krecic vezetésével pedig fordítani tudtunk, amit Malinovic egy időkérés után hamar kiegyenlített (26:26).
Mindent egy lapra feltéve 7 a 6 ellen, a kapusunkat is lehozva támadtunk a két pontért, ám nem sikerült góllal befejeznünk a támadásunkat, így végül egy pontot szereztünk a balatonfüredi vendégjátékunk alkalmával.

Balatonfüredi KSE – Csurgói KK 26:26 (15:13)

A mérkőzés részletes statisztikája IDE kattintva érhető el.