Felnőtt hírekTúl nagy előnyt adtunk

2021.02.14.
A második félidőre feljavult valamelyest a játékunk, de sajnos ez is kevés volt.

A találkozó elejét lényegében “átmásoltuk” szerdáról, hiszen az első percek Veszprémben is miénk volt (1:2), de ezt követően ismét állva hagyott minket ellenfelünk.
Pontatlan támadásaink után leindított minket a hazai csapat, akik Lezák és Machac találataival négy góllal is megléptek (6:2).
Rögtön időt is kértünk, de sajnos ezt tíz perc után újra meg kellett tennünk (10:5). Felállt fal ellen ugyan sokszor tehetetlen volt az Eger, de hiába szereztünk több alkalommal is labdát, sajnos temérdek hibánk volt támadásban, ahol sokat cserélni sem tudtunk Krsmancic és Gábor Marci hiányában.
Idővel szerencsére elkezdtük ledolgozni a hátrányunkat, Tatai üreskapus gólja után már csak kettő volt közte (11:9).
Ahelyett azonban, hogy megnyugodtunk volna, sajnos megint szétestünk, az utolsó tíz percet pedig 7:1-re elbuktuk, így az első félidő – sajnos csurgói védés nélkül – 17:10 -es egri vezetésnél zárult.

A második félidőben Füstös hamar összehozta az első védésünket, és mivel ebből jópárat tartogatott még a folytatásra is, így ennek köszönhetően elkezdtünk újra felzárkózni (20:16).
Bő húsz perc alatt mindössze négy gólt tudtak szerezni az egriek, de Kovacsevics újabb találata is csak a háromgólos hátrányhoz volt elég (21:18).
Az egri időkérés után sikerült megszereznünk a labdát, de jött egy újabb belemenés, majd egy kihagyott ziccer is, így a korábbi felzárkózásunk oda is veszett (24:19).
Küzdöttünk becsülettel, Popovic, majd Borsos is betalált, miközben Füstös kétszer is hárítani tudott (24:21).
Az utolsó percben az egygólos hátrányért támadhattunk, de sajnos Vasic hibázott a szélről, míg a túloldalon Schmid betalált, így végül három gól döntött a csapatok között.

Végeredmény: SBS-Eger – Csurgói KK 27:24 (17:10)

A mérkőzés részletes statisztikája IDE kattintva érhető el.