Felnőtt hírekTovábbjutás a kupában

2022.11.09.
A kezdeti megingást követően magabiztos győzelemnek örülhettünk.

Mind a két alakulat egy idegenbeli mérkőzés után várta a mai kupacsatát, némi előnyt jelenthetett, hogy egy nappal többet pihenhettünk, hiszen mi szombaton játszottuk aktuális bajnokinkat.
A mérkőzés első percei, ha csurgói gólokról nem is, de Füstös Ádám védéseiről annál inkább szóltak, a kezdeti gólváltás után azonban vendégeink több góllal meglógtak.
Már 6:3 is volt a hátrányunk, amikor Herceg és Spruk gyorsan javítani tudott, aztán újabb “Füsi” védés után ismét horvát balszélsőnk talált be, döntetlenre módosítva ezzel az eredményt (6:6).
Pár perc múlva már nálunk is volt az előny, tíz perccel a szünet előtt pedig már három góllal vezettünk (13:10).
Jó tempót mentünk ekkor és folyamatosan tudtunk növelni az előnyünkön, ami a félidőre, remek végjátékkal öt találatra nőtt (19:14).

A szünet után kicsit nehezebben rázódtunk vissza, de két rontott lövés után mondhatni “helyre állt a rend”.
Krecic duplája után ismét öt volt közte (21:16), a magabiztosabb vezetésünk pedig a folytatásban is megmaradt.
Folyamatosan forgatta csapatunkat vezetőedzőnk, de idővel már ellenfelünk is elkezdett tartalékolni a hétvégi bajnokira.
Végig kézben tartottuk ekkor már a találkozót, melyet hét góllal, 33:26-re tudtunk megnyerni. Folytatás szombaton, hazai pályán a Ferencváros ellen.

Mérkőzés: Csurgói KK – Sport36-Komló 33:26 (19:14)

A mérkőzés részletes statisztikája IDE kattintva érhető el.