Felnőtt hírekMegérdemelt siker

2022.11.12.
Emlékezetes győzelmet arattunk klubunk 30. születésnapján!

Gólgazdag mérkőzésre volt ma kilátás, ezt pedig hamar igazolták is a csapatok, hiszen alig több mint három perc után nyolc gólt látott a szépszámú közönség (4:4).
Pedig nem sokkal korábban kettő góllal is vezettünk, de a Fradi azonnal megbüntette a csurgói hibákat.
Pokoli tempót mentek a csapatok, amiből ekkor mi jöttünk ki jobban, előbb 8:5-nél, majd 9:6-nál is három gól volt az előnyünk.
Grega Krecic tartotta remek formáját, a félidő közepén már öt alkalommal talált a fővárosiak kapujába.
Egy pillanatra visszajött egy gólra ellenfelünk, de gyors két gólt szerezve újra fellélegezhettünk (12:9).
Továbbra is nagy elánnal játszottak a felek, vezetőedzőnk éppen ezért folyamatosan forgatta csapatát.
A szünetig aztán fokozatosan ledolgozta hátrányát az FTC, az első harminc perc így döntetlen eredménnyel zárult (16:16).

Nem kezdtük rosszul a második hatvan percet sem, az előny ennek megfelelően továbbra is rendre nálunk volt, de egy gólnál nagyobb különbség ekkor nem alakult ki.
Mladen Krsmancic vette ekkor hátára a csapatot, egymásután három gólt szerzett ugyanis irányítónk, amire aztán Krecic is rápakolt egyet, így az addigi legnagyobb előnynek örülhetett a szezon eddigi legjobb hangulatát nyújtó csurgói tábor (23:19).
Rögtön időt is kértek a vendégek, ami pár percig meg is fogta a lendületünket, de szerencsére mindig valaki át tudta lendíteni csapatunkat az apró holtpontokon.
Holló “Bazsi” ma is stabil pont volt a kapuban, a Borsos Tamás vezette védelmünk pedig rendre nagy csatára késztette az ellenfél támadóit.
Az utolsó tíz percre Spruk gólja után négygólos előnynél mehettünk (29:25), ez az előny pedig szerencsére kitartott a végéig. Végig vezetve, megérdemelt győzelmet arattunk ezen a fontos napon, ugyanis éppen ma lett 30 éves a Csurgói Kézilabda Klub!

Végeredmény: Csurgói KK – Ferencvárosi TC 31:30 (16:16)

A mérkőzés részletes statisztikája IDE kattintva érhető el.