Felnőtt hírekKiszenvedtük

2021.04.17.
A mai siker zsinórban az ötödik győzelmünket jelentette.

Az első percek alapján úgy tűnt, hogy akár egy könnyed siker várhat ránk ma Orosházán, három perc után ugyanis 3:1 volt ide, de kicsit később 4:2-re is vezetni tudtunk.
Ezután könnyelművé vált a játékunk, az orosházi bejátszásokkal pedig nem tudtunk mit kezdeni, Dömét és Ushalt is rendre megtalálták a hazaiak, akik 5:5-nél egalizálni tudtak.
Húsz perc után, négygólos hátránynál időt kellett kérnünk (12:8), sajnos csurgói védés ekkor még nem került be a statisztikákba.
Kerkovits és Krsmancic góljaival a szünetig közelebb tudtunk kerülni a hazaiakhoz, amihez Pallag első védései is kellettek (15:13).

Az első játékrész végén mutatott feljavult játékunkat nem törte meg a rövid szünet. Szerencsére két perc sem kellett ahhoz, hogy megduplázzuk az addigi védéseinknek a számát, erre építve pedig hamar fordítottunk, Vasics újabb gólja után ismét kettőre nőtt az előnyünk (15:17).
“Ébredeztek” azonban a hazaiak, akik idővel megint fordítani tudtak (19:18), hogy aztán Borsos és Hanusz találatai ismét csurgói előnyt jelentsenek (19:20).
A folytatásban már nem tudott vezetni az Orosháza, de könnyű dolgunk továbbra sem volt, hiszen 1-2 gólnál távolabb egyszer sem került ellenfelünk.
Javarészt Krsmancic és Borsos szállította ekkor a gólokat, utóbbi játékos ráadásul fontos gólt szerzett a végjátékban (26:28).
A találkozót 29:27 arányban tudtuk megnyerni, jövő héten pedig előbb a Tatabánya, majd a Balatonfüred lesz az ellenfelünk.

Mérkőzés: Orosházi FKSE-Linamar – Csurgói KK 27:29 (15:13)

A mérkőzés részletes statisztikája IDE kattintva érhető el.