Felnőtt hírekJobb volt a Gyöngyös

2020.02.29.
Ezúttal nem volt eredményes az eddig stabil védelmünk.

Rangadóhoz méltó hangulatban indult el a találkozó, amit aztán nekünk sikerült jobban elkezdeni.
Cehte és Hadziomerovics góljaival 4:1-re megléptünk az 5. percben, ezt a különbséget pedig tartani tudtunk egy darabig (7:4).
Ezt követően azonban felzárkózott egy gólra a Gyöngyös, akik ahogy arra számítani lehetett, villámgyors támádásokkal használták ki a csurgói védelem szellősségét.
Szeitl ismét jól szállt be, a Vasvári vezette felállt falunk ellen pedig többször is tehetetlen volt a vendég alakulat, így idővel megint elléptünk (11:7).
Záporoztak a gólok mind a két oldalon, így néhány perc különbséggel mind a két gárda kapust cserélt.
Sajnos a félidő második felében visszaesett a teljesítményünk, ezt a Gyöngyös a válogatott Ubornyák remeklésével azonnal kihasználta, a jó kezdés ellenére így a második játékrészt hátrányból várhattuk (17:19).

A második félidő elején tartotta előnyét a Gyöngyös, több alkalommal is csak egy találat volt a csapatok között.
Tíz perc után – kétgólos hátrányban – Pallag hárítani tudta Varsandán próbálkozását, amit Hadziomerovics, majd Hanusz egyaránt góllal “hálált” meg, az utolsó 15 percre ennek megfelelőem döntetlen állasnál mehettek a felek (24:24).
Sajnos ez sem adta meg az ilyen szintű mérkőzéshez szükséges plusz lendületet, Markez zsinórban lőtt négy gólja pedig nem sok jót jelentett az utolsó percekhez érve (24:28).
A mérkőzés ezen peródusában egyertelműen fölénk nőtt a vendég csapat, akik nem sok esélyt hagytak a folytatásban és végül megérdemelt győzelmet arattak.

Csurgói KK – HE-DO B. Braun Gyöngyös 28:33 (17:19)
Csurgó, Id. Sótonyi László Sportcsarnok, 900 néző. V.: Medve, Südi.

Csurgó: Zaponsek, Pallag (kapusok), Vasvári, Potocnik 2, Kovacevics 2, Borsos, Cehte 5, Hanusz 6 (3), Hadziomerovics 5, Leimeter 1, Kerkovits 1 (1), Szeitl 3, Tarabochia, Bazsó P. 1, Astrashapkin 2, Toskic. Vezetőedző: Baranyai Norbert

Gyöngyös: Tóth, Gödör (kapusok), Vilovski 3, Markez 8 (1), Herceg 5, Újvári 1, Gráf, Ubornyák 8, Gerdán, Németh 1, Hegedűs 1, Gábori 1, Varsandán 3, Urbán 2. Vezetőedző: Konkoly Csaba

Kiállítások: 8 ill. 12 perc
Büntetők: 4/4 ill. 3/3