Felnőtt hírekJó kezdés

2022.09.03.
Ötgólos sikerrel indítottuk a szezont.

Az új idény első bajnokiján Balatonboglárra látogattunk, ahol a Nemzeti Kézilabda Akadémia ellen szerepeltünk.
Ahogy arra számítani lehetett, Szeitl Erik és Vasvári Ádám sem tudott ma pályára lépni, de az utolsó edzőmérkőzésünket kihagyó Markez is sérülten vállalta a játékot.
A mérkőzést idegesen kezdték a felek, tipikus első bajnokit láthattak a nézők, köztük sok-sok csurgói szurkolóval.
Az első öt perc után mindössze két gól született (1:1), de a folytatás sem hozott gólgazdag játékot, tíz perc után 3:2 volt ide.
A folytatásban felváltva vezettek a csapatok, egy gólnál nagyobb különbség csak a félidő utolsó perceiben alakult ki, amikor Herceg jutatta kétgólos előnyhöz a mieinket (9:11).
Ebből egy gól megmaradt a szünetre, a sok hibával tarkított első harminc pedig 11:12-es részeredménnyel ért véget.

A második félidőt remekül kezdtük, Bazsó Gegi és Gábor Marci is hamar betalált (11:14).
Holló nem csak a kapuban remekelt ekkor, hanem gólt is lőtt, az előnyünk pedig egyre csak nőni tudott.
Markez gólja már az ötgólos csurgói előnyt jelentette (13:18), amin sokat nem is tudott faragni ellenfelünk.
Krecicet időközben piros lap miatt elveszítettük, de Holló nem engedte, hogy a hazaiak felzárkózzanak, annak ellenére sem, hogy több alkalommal is emberhátrányba kerültünk.
Végig kézben tudtuk tartani ekkor már a találkozót, így a győzelmünk nem is forgott veszélyben és megérdemelt sikert arattunk.

Végeredmény: HSA NEKA – Csurgói KK 23:28 (11:12)

A mérkőzés részletes statisztikája IDE kattintva érhető el.