Felnőtt hírekItthon tartottuk a pontokat

2021.10.22.
Főként a félidők végén tudtunk dominálni a Dabas ellen.
Büntetőből, Mladen Krsmancic révén szereztük meg a vezetést, a következő csurgói találatra azonban 10 percet kellett várni (2:4).
Sajnos a támadójátékunk nem akart ekkor összeállni, amikor pedig egy szép akció végén ziccerig játszottuk a labdát, akkor Holló hárítani tudott a dabasi kapuban.
Már négy gól is volt a hátrányunk (2:6), ekkor azonban elkezdtünk végre “ébredezni”.
Jó volt a védelem, Füstös pedig remekelt a kapuban, így egy tetszetősebb tíz percet produkálva előbb kiegyenlítettünk, majd pedig Krecic és Gábor Marci góljaival a vezetést is visszavettük (10:8).
Az utolsó percekben egy gólt még szerzett a Dabas, a második játékrész így 10:9-es csurgói előnyről folytatódott.

A szünet után több helyen is változtatott Mariano Ortega, Kerkovits balszélre, Herceg pedig Juhász hiányában irányítóba érkezett.
Krecic gyorsan növelt az előnyünkön (11:9), de pár perc múlva újra hátrányba kerültünk (11:12).
Szerencsére ekkor vezetett utoljára a Dabas, de egy gólnál nagyobb előnyt egy darabig nem tudtunk kialakítani.
Negyvenöt perc játék után sikerült ismét valamelyest összekapni magunkat, az utolsó negyedórában mindössze három gólt kaptak a mieink.
Idő közben négygólos előnyre is szert tudtunk tenni (22:18), de ezen egy értékesített büntetőből még módosítani tudtak a vendégek a lefújásig.

Csurgói KK – Dabas KC VSE 22:19 (10:9)

A mérkőzés részletes statisztikája IDE kattintva érhető el.