Felnőtt hírekIdegenbeli siker

2022.03.26.
Mind a két pontot elhoztuk a Dabas otthonából.

Nehezen alakult a felkészülésünk a mai találkozóra, hiszen betegség miatt sorra estek ki játékosaink az elmúlt napokban. Schäffer játékára nem is számíthattunk ma, Vasvári, Krecic és Gábor Marci azonban vállalni tudta a játékot, igaz, utóbbi játékos végül nem lépett pályára.
Jól kezdtük el a találkozót, hiszen egy gyors gólváltás után nagyobb előnyre tettünk szert (1:5).
Egy darabig jól őriztük ezt az előnyt, de a szünethez közeledve egy gólra felzárkózott a Dabas, Holló Balázs üreskapus gólt szerezve hozta ekkor közelebb csapatát (8:9).
Baranyai Norbert időkérése után szerencsére rendet tettünk a fejekben és Krsmancic valamint Rotim góljaival újra néggyel vezettünk (8:12). A szünetre ebből három találat maradt meg, köszönhetően többek között Gebhardt parádés góljának az utolsó másodpercekben (10:13).
A második játékrészt is Zlatko Horvat gólja nyitotta, de nagy aggodalomra nem volt okunk.
A védelmünk továbbra is hatékony volt, Tatai pedig jól teljesített mögötte.
A 43. percre az addigi legnagyobb különbség alakult ki a csapatok között, mindössze 13 kapott gólunk volt ekkor (13:19).
Kissé talán korán dőltünk hátra, hiszen egymásután két gólt szerezve közelebb jöttek a hazaiak, így időt is kellett kérnünk (15:19).
Herceg negyedik gólja törte meg a pár perces gólcsendünket, de sajnos ez sem fogta meg a dabasiak lendületét, akik egészen egy gólig közelítettek meg minket (19:20).
Szerencsére a végjátékban megint “tudtuk a dolgunkat”, Tatai fontos pillanatokban tudott labdákat fogni és egy 5:1-es szériának köszönhetően eldöntöttük a két pont sorsát.

Végeredmény: Dabas KC VSE – Csurgói KK 22:25 (10:13)

A mérkőzés részletes statisztikája IDE kattintva érhető el.