Felnőtt hírekHazai idényzáró

2023.05.26.
Szombaton, a szezon utolsó mérkőzésén a Fejér B.Á.L-Veszprém csapatát fogadjuk Csurgón.

Azt lehetett gondolni, hogy sok tétje nem lesz már a szombati bajnokinak, de mivel ma a Budakalász nyerni tudott Gyöngyösön, így a mi oldalunkon még nem végleges az aktuális helyezésünk.

A veszprémiek számára csak akkor lett volna még „necces” a bennmaradás kérdése, ha ma a Cegléd legyőzte volna a Telekom Veszprém csapatát, de itt végül nem borult a papírforma, ennek ellenére vélhetően mindegyik fél győztesen szeretne búcsúzni a 2022/2023-as idénytől.

Decemberben, amikor az őszi fordulókat zártuk ellenük, magabiztosan nyertünk, pedig a szünetben még csak egy gól volt a mieink előnye.

A fordulás után sikerült azonban egy 11:1-es szériát hoznunk húsz perc alatt, így a találkozó végére már csak a felzárkózásra volt esélye a hazaiaknak (27:32).

Meg kell említeni, hogy mindeközben derekasan küzdöttek az Európa Liga csoportkörében is a veszprémiek, akik, ha a vártnál talán nehezebben is, de végül megtartják élvonalbeli tagságukat.

Ebben természetesen nagy szerep hárult Éles Benedekre, aki 135 góljával toronymagasan csapata legeredményesebb játékosa, jövőre pedig már Németországban mutathatja meg tehetségét.

Mérkőzés: Csurgói KK – Fejér B.Á.L.-Veszprém (K&H Liga)

Időpont: 2023. május 27. (18:00)

Helyszín: Id. Sótonyi László Sportcsarnok, Csurgó