Felnőtt hírekHárom gól döntött

2022.04.02.
A 26:23-as győzelmünkkel záruló találkozón két súlyosnak tűnő sérülés is történt.

Annak ellenére, hogy a találkozót kimondottan jól kezdtük el, sajnos az optimista hangulat hamar elillant.
Krecicet súlyos fejsérülés miatt ugyanis öt perc után elveszítettük, így jobbátlövő nélkül maradt csapatunk.
Pedig 5:1-re is vezettünk ekkor, de a támadójátékunkat jól láthatóan megfogta ez a sérülés.
Szerencsére Rotim klasszis teljesítményt nyújtott ekkor csurgói oldalon, főként az ő góljaira alapozva nem engedtük, hogy ellenfelünk átvegye a vezetést.
A játékrész második felében felváltva estek a gólok, ahogy betaláltunk, rendre érkezett is a válasz Sótonyi mester csapatától, az első harminc perc döntetlen eredménynél zárult.

A fordulás után előbb mi, aztán ellenfelünk szerzett gólt, szerencsére döntetlen ekkor volt utoljára a találkozón (15:15).
Egy-két gólnál jobban azonban nem tudtunk meglógni, fiatal riválisunk szorosan tapadt a mieinkre, ráadásul közben ők is elveszítették egyik kulcsemberüket.
Idő közben megérkezett a segítség a lelátóról is, amely szinte azonnal hatni kezdett, negyedórával a vége előtt pedig újra elkezdtük építeni az előnyünket.
Gábor Marci, Krsmancic és Herceg szállította ekkor a góljainkat, ennek megfelelően néggyel is elmentünk az utolsó percekhez közeledve (24:20).
A jobbátlövő Dely góljára két remek Szeitl-góllal feleltünk, az addigi legnagyobb különbség alakult ki a csapatok között (26:21).
Ezen kettőt még faragni tudtak a balatonboglári fiatalok, de a győzelmünk szerencsére nem forgott veszélyben.

Végeredmény: Csurgói KK – Nemzeti Kézilabda Akadémia 26:23 (14:14)

A mérkőzés részletes statisztikája IDE kattintva érhető el.