Felnőtt hírekGyőzelemmel ér fel

2021.04.21.
A mérkőzés közben kulcsjátékosokat elveszítve is pontot szereztünk a Tatabánya ellen.

Rögtön az első támadásunkból sikerült Kovacevics révén gólt szereznünk, nem sokkal később pedig már 3:1 volt ide.
A Tatabánya hamar egalizált, 5:4-re pedig már ők is vezettek.
Az első percekben mutatott bátor támadójátékunk idővel kezdett visszaesni, a hatodik és a hetedik csurgói gól között közel tíz perc telt el (7:8).
Idő közben Szeitl azonnali piros lapja okán fontos láncszemünket veszítettük el, ám ez úgy tűnt, hogy ellenfelünket zavarta meg jobban.
Tatai többször is hárítani tudott ekkor, 9:9-nél pedig labdánk volt a vezetéshez is, de előbb eladtunk egy labdát, majd pedig kapufára lőttük a következő támadásunkat, amiket egy ilyen szintű ellenfél gólokkal büntetett (9:11).
Küzdöttünk becsülettel, Hanusz és Vasics góljaival fordítani tudtunk, a félidő viszont egalnál, valamint kettős csurgói emberhátránynál zárult (14:14).

A fordulás után – kihasználva az előnyt – hamar gólt szerzett a Tatabánya, de Vasics büntetőből ki tudott egyenlíteni (15:15).
Kicsit később egy szerencsétlen ütközés után fejsérülés miatt Kovacevics is kiszállt a játékból, de az újabb kulcsjátékos elvesztése ellenére is tartani tudtuk magunkat, negyven perc után még mindig döntetlenre álltak a felek (19:19).
Ezt követően el tudott lépni a Tatabánya két góllal is (20:22), Hanusz irányításával azonban nem szakadtunk le a vendégektől, csapatkapitányunk a tőle megszokott harcossággal tartotta a mieinket.
Alem Toskicnak nem maradt más választása mintsem az időkérés, ami meg is hozta a gyümölcsét, hiszen egy 4:2-es szériát hozva kiegyenlítettünk (25:25).
Krecic mondhatni jókor “ébredezett”, az ő duplájával, valamint Krsmancic sikeres átlövésével visszavettük a vezetést (28:27).
Kritikus pillanatban – kicsit több mint két perccel a vége előtt – emberhátrányba kerültünk, amit hamar ki is használt a Tatabánya egy szélre kijátszott támadás után (28:28).
A bő két perces folytatásban több gól már nem született, így mind a két alakulat egy-egy ponttal gazdagodott a találkozót követően (28:28).

Csurgói KK – Grundfos Tatabánya KC 28:28 (14:14)

A mérkőzés részletes statisztikája IDE kattintva érhető el.