Felnőtt hírekGyenge támadójáték

2020.09.13.
Szinte végig futottunk az eredmény után.

Immáron Vasvári Ádámmal kiegészülve várhattuk a soros bajnokinkat, ami nem igérkezett könnyűnek a nyáron megerősödött Budakalász otthonában.
Az első perceket leszámítva sajnos hamar magához ragadta a kezdeményezést a hazai csapat, 10 perc játék után kettő gól volt a hátrányunk (5:3).
A gyengébb támadójátékunk ellenére sikerült azonban fordítanunk, Nagy Szabi, Kovacsevics és Krecic góljaival negyedóra után már nelünk volt az előny, szintén két góllal (6:8).
Rengeteg kiállítást kaptak a mieink, huszonöt perc sem kellett ahhoz, hogy már öt darab két perces büntetés szerepeljen a nevünk mellett.
A Budakalász ezt kihasználva ismét fordítani tudott, a végjáték sajnos egyértelműen ellenfelünké volt (13:10).

A második játékrészben – főleg annak első felében – pontosabban fejeztük be a támadásainkat, sajnos azonban rendre gólt is kaptunk az ellentámadásból, így a hátrányunk nem igazán tudott csökkenni (17:14).
A szünetben beálló Füstös Ádám több alkalommal is védeni tudott, Borsos beállása pedig jót tett a védelmünknek.
Ezt szerencsére ki is tudtuk használni, Gábor Marcell, majd Kerkovits Gyula gólja után kiegyenlítettünk a találkozó 48. percében.
Fej-fej mellett haladtak a folytatásban a csapatok, Leimeter újabb gólja után egálnál mehettünk az utolső öt percre (22:22).
Az a kicsi plusz, ami a vezetés átvételéhez szükséges lett volna sajnos továbbra is hiányzott a játékunkból, az utolsó bő öt percben pedig gólt sem tudtunk lőni, így nem is sikerült pontot szerezni a Budakalász otthonában.

Budakalász Kézilabda Zrt. – Csurgói KK 24:22 (13:10)

A mérkőzés részletes statisztikája IDE kattintva érhető el.