Felnőtt hírekFővárosi siker

2019.12.07.
Négyszer is hibáztunk a büntetővonalról.

Az Orosháza elleni találkozónkhoz képest egy helyen változott a keretünk, miután Potocnik felépült talpsérüléséből, így már “csak” négy hiányzója volt csapatunknak.

Jó hangulatban kezdődött el az összecsapás, a hazai ultrákhoz nagyjából 40 fős csurgói szurkolósereg csatlakozott.
Az első percek álomszerűen alakultak a mi szempontunkból, hiszen a remek védekezésünkből indulva többször is pillanatok alatt tudtunk gólt szerezni.
Öt góllal is vezettünk már (2:7, majd 3:8), de az várható volt, hogy ezt a tempót nem fogjuk bírni.
A hazaiak ezt követően nagyobb sebességre kapcsoltak, egy-egy rossz labdánk után rendre indulni tudtak, idővel pedig ki is egyenlítettek.
Sajnos a támadásaink passzívvá váltak, ezt kihasználva a 16. percben – Andelic gólja után – már az FTC-nél volt az előny (10:9).
Hiába harcoltunk ki főleg Cehte valamint beállóink révén heteseket, Zernovic rendre hárítani tudott.
A szünetig a folytatásban felváltva vezettek a csapatok, a félidőben 14:14 állt az eredményjelzőn.
Az első félidőben beálló Pallag szerencsére a második játékrészben is remekelt, több alkalommal ziccerben tudott hárítani.
Kerkovits kétszer is büntetőből szerezte meg a vezetést, tíz perc után pedig már kettő volt az előny (17:19).
A védekezésünkre ezt követően sem nagyon lehetett panasz, támadásban azonban nagyon egyoldalú lett a játékunk.
Nagy Szabi kíméletlen bombái sajnos ma is nagyon hiányoztak, az utolsó negyedórában mindössze három alkalommal voltunk eredményesek.
Az utolsó tíz percre döntetlen állásnál mentek a felek, a végjáték azonban ellenfelünknek sikerült jobban, akik végül 24:22-re tudták megnyerni a találkozót.

FTC-HungaroControl – Csurgói KK 24:22 (14:14)
Budapest, Elek Gyula Aréna 700 néző. V.: Andorka, Hucker.

Ferencváros: Zernovic, Győri (kapusok), Mikita 1, Nagy 3, Pordán 2, Imre, Kovacsics 3, Schäffer 4, Bujdosó 2 (1), Prainer, Andelic 4, Ivanovic, Bohács 2, Debreczeni 3, Bognár, Schuch. Vezetőedző: Horváth Attila
Csurgó: Zaponsek, Pallag (kapusok), Vasics 4 (1), Oslak 3, Leimeter, Szeitl, Cehte 3, Hadziomerovics 1, Kerkovits 2 (2), Kovacsevics 1, Borsos, Potocnik 1, Bazsó, Astrashapkin 7 (1), Vasvári, Toskic. Vezetőedző: Baranyai Norbert

Kiállítások: 10 ill. 4 perc
Bünetetők: 1/1 ill. 8/4