Felnőtt hírekFontos pontokat szereztünk

2020.02.22.
Kemény összecsapást tudtunk megnyerni Komlón.

Egészen 2015 decemberéig kellett visszalapoznunk a legutóbbi Komlón aratott győzelmünket keresve, az előjelek pedig most sem nekünk kedveztek, miután Tarabochia és Hadziomerovics is megsérült a héten.
A találkozó gyors gólváltással indult, a kiegyenlített játék pedig ezt követően is megmaradt.
Vili-Zobec és Hanusz is elemében volt, 5:5-ös állásnál mind a két játékos 4-4 gólnál járt.
A csapatok a folytatásban is felváltva vezettek, egy gólnál nagyobb különbség azonban nem alakult ki a csapatok között.
A szünet előtti utolsó percekben még a hazaiak vezettek (11:12), ám jó végjátékunknak köszönhetően fordítani tudtunk, így a második harminc percet előnyből várhattuk (12:13).

Az ismét extrát hozó Hanusz büntetőből gyorsan növelni tudott a vezetésünkön, pár perc múlva pedig már három góllal mentünk (13:16).
Kezdett összeállni a védelmünk, de támadásban sajnos többször is pontatlanok voltunk.
Több mint öt percig gólképtelenek voltunk ekkor, a Komló idővel így egyenlíteni tudott (17:17).
Szerencsére sikerült időben frissíteni, a jól védő Pallagot Zaponsek váltotta a kapuban, aki rögtön egy büntetőt is hárítani tudott.
A vezetést ennek megfelelően újra átvettük, a fiatal Bazsó Péter, majd a nemrég beszálló Nagy Szabi góljaival visszaállt a korábbi háromgólos differencia (19:22).
Továbbra is kemény volt a védekezés mind a két oldalon, egy-egy megmozdulásnál bizony valamelyest “enyhébb” ítélet volt a két perces kiállítás.
A végjátékban még növelni is tudtunk az előnyünkön, amely szerencsére ekkor már nem forgott veszélyben, így megérdemelten hoztuk el a pontokat Komlóról.

Sport36-Komló – Csurgói KK 23:27 (12:13)
Komló, Városi Sportközpont, 700 néző. V.: Nagy, Túróczy.

Komló: Granic, Selymes, Durdevic (kapusok), Katzirz, Zobec 9 (2), Jóga 1, Manojlovity, Vaskó, Markovic 1 (1), Balázs, Sunajko 4, Jerkovics 5, Takács, Szkokán 3, Grünfelder, Csomor. Vezetőedző: Kilvinger Bálint.

Csurgó: Zaponsek, Pallag (kapusok), Hanusz 9 (3), Bazsó 2, Leimeter 1, Cehte 1, Szeitl 3, Potocnik 1, Vasvári, Gebhardt, Kerkovits 1, Borsos, Hadziomerovic, Kovacevics 1, Astrashapkin 6 (2), Nagy 2. Vezetőedző: Baranyai Norbert.

Kiállítások: 18 ill. 14 perc
Büntetők: 7/3 ill. 6/5