Egyéb kategóriaEzúttal semmi sem jött össze

2019.09.28.
Magabiztosan tartotta otthon a pontokat a Gyöngyös.

Egy szorosabb első tíz perc után sajnos hamar meglógott a Gyöngyös, akik a félidő felénél már hat góllal is vezetni tudtak (13:6).
Már másodszor kértünk ekkor időt, ám a hazai átlövők – Herceg és Markez révén – a folytatásban sem kegyelmeztek a mieinknek, ami kapura ment az lényegében gólt is eredményezett hazai oldalon.
Az eddig megszokott jó védelmünk ekkor nem igazán állt össze, amit jól bizonyít az is, hogy szinte ugyanannyi gólt kaptunk egy félidő alatt, mint legutóbb a Komló ellen egy teljes találkozón.

A folytatás így nem ígérkezett könnyűnek, ennek ellenére két gyors góllal tudtuk indítani a második játékrészt (18:14).
Ez azonban nem fogta meg a továbbra is lendületesebben játszó Gyöngyöst, akik egymásután három gólt szerezve hamar pontot tettek a nyitott kérdésekre.
Hiába javult Pallag révén a kapusteljesítmény, sajnos öt gólnál közelebb nem tudtunk kerülni a hazaiakhoz.
Astrashapkin valamint Hanusz (szélről) szerzett góljaival próbáltuk tartani magunkat, ám ez ma csak egy döntetlenre hozott második félidőre volt elég, a hazaiak ilyen arányban is megérdemelten nyerték meg a találkozót.

HE-DO B. Braun Gyöngyös – Csurgói KK 30:24 (18:12)
Gyöngyös, Dr. Fejes András Sportcsarnok, 800 néző. V.: Medve, Südi.

Gyöngyös: Buzogány, Tóth, Gödör (kapusok), Sipeki 1, Markez 9 (1), Papp 2 (1), Gerdán, Herceg 6, Ubornyák 2, Vilovski 3, Duris 3, Gábori 1, Hegedűs 1, Újvári, Németh 1, Urbán 1. Vezetőedző: Konkoly Csaba

Csurgó: Zaponsek, Pallag (kapusok), Hanusz 4, Cehte, Toskic 1, Astrashapkin 9 (5), Nagy 2, Szeitl, Leimeter, Vasics 1, Kovacsevics 1, Potocnik 2, Oslak, Vasvári, Hadziomerovics 1, Gebhardt 3. Vezetőedző: Bencze József

Kiállítások: 8 ill. 6 perc
Büntetők: 3/2 ill. 5/5