Felnőtt hírekEzúttal is tíz felett

2021.09.09.
Huszonöt percig tudtuk tartani magunkat Veszprémben, utána érvényesült a papírforma.

A Konstanca ellen betegség miatt hiányzó Schäffer, Kerkovits párossal kibővülve készülhettünk a Veszprém elleni bajnoki nyitányra, amelyet szerencsére nem kezdtünk rosszul.
Már az első percekben látszódott, hogy taktikusan, a játékot lassítva próbáltuk meg felépíteni a támadásainkat, szerencsénkre pedig a Veszprém sem “kapkodott”.
Mindössze a harmadik percben született meg az első találat, Yahia góljára azonban előbb Krsmancic, majd pedig Gebhardt válaszolt (1:2).
A vezetés ekkor zömében nálunk volt, egy újabb Gebhardt-gól után pedig kettővel is vezettünk tizenegy perc után (5:7).
A folytatásban is hasonlóan alakult a játék, annak ellenére is mi vezettünk tíz perccel a szünet előtt, hogy a veszprémiek legjobbja, a spanyol Corrales már 9 védésnél járt ekkor (8:9).
Sajnos az utolsó öt percben állva hagyott minket a Veszprém, az addig minimálisra szorított technikai hibáink száma megugrott, amit egy 6:1-es rohanással bosszult meg a Veszprém (17:11).

A fordulás utáni első percekben úgy tűnt, hogy sikerül talán kicsit faragni a hàtrányunkon (18:13), ehhez kellett bizony néhány Konyicsák védés is.
Ahogy hibáztunk azonban támadásban, azonnal lerohant minket a hazai csapat, így a különbség nőni tudott a csapatok között és tíz perc után időt is kellett kérnünk (25:15).
Corrales mondhatni nem kegyelmezett nekünk, ziccerben, de büntetőből is kibabrált velünk, így esélyünk sem volt a szorosabb eredményre.
A hazaiak végül 34:21 arányban nyerték meg a találkozót, legközelebb jövő pénteken lépünk pályára.

Telekom Veszprém – Csurgói KK 34:21 (17:11)

A mérkőzés részletes statisztikája IDE kattintva érhető el.