Felnőtt hírekDöntetlen született

2020.10.22.
A találkozó végig szorosan alakult a csapatok között.

Nem várt ránk könnyű feladat, ez pedig annak ellenére is igaz volt, hogy ellenfelünknél több kulcsember is hiányzott.
Nálunk több mint egy hónap kihagyás után két hiányzó is visszatért, de azt tudni lehetett, hogy – elviekben – Krecic és Nagy Szabi közel sem volt még teljesen terhelhető állapotban.
A rajtot talán a fürediek kapták el jobban, az első percekben potyogtak a gólok.
A 9. percre, Hanusz gólja után, le tudtuk dolgozni a korábbi hátrányunkat (5:5), majd Tatai védése után Krsmancic volt eredményes büntetőből (6:5).
A védelmünk sajnos ekkor nem nagyon akart összeállni, így a folytatásban is ellenfelünk irányította a játékot (10:12).
A szünet előtti utolsó öt perc azonban remekül sikerült, sorrendben Krecic, Szeitl, Krsmancic és Kerkovits góljaival sikerült egy 4:1-es szériával zárni az első játékrészt (14:13).

A második félidő elején több alkalommal is két góllal vezettünk, de ennél nagyobb különbségre sajnos nem tudtunk szert tenni, annak ellenére sem, hogy bizony a labdáink megvoltak rá.
A félidő felénél újra átvette a vezetést a Balatonfüred, a bosnyák válogatott Malinovic talált be ismét (20:21).
Popovic piros lapja és Leimeter sérülése miatt sajnos mindeközben megfogyatkoztunk, az eredmény pedig továbbra is szorosan alakult.
A ma is extrát hozó Krsmancic 8-9 perccel a vége előtt ismét vezetéshez juttatta a mieinket (24:23), de pár perc és máris hátrányba kerültünk (24:25).
Fordulatokban a végjátékban sem volt hiány, hiszen előbb újra fordítani tudtunk, majd pedig erre válaszul az utolsó perc végén egalizálni tudott a Balatonfüred, így végül döntetlen eredménnyel zártak a csapatok.

Végeredmény: Csurgói KK – Balatonfüredi KSE 27:27 (14:13)

A mérkőzés részletes statisztikája IDE kattintva érhető el.